Parke Taşı Kalıbı

Parke taşı kalıbı, parke üreten makinaların istenilen şekil ve ebatta parke taşı üretimini gerçekleştirmesi için, makinaya gelen harca şekil veren, sert malzemeden üretilen ürünlere parke taşı makina kalıbı denir. Parke kalıbı için kilitli parke kalıbı ifadesi de kullanılmaktadır. Bu kalıplar genel olarak, en son teknolojiye sahip CNC bilgisayarlı makinalarda, insan eli değmeden üretilmektedir. Üretilen bu parke taşı kalıpları,  tüm yerli ve ithal parke makinalarında kullanılmak için uygundur. Parke taş kalıbı, istenilen ölçülerde, en fazla yedi ile 10 gün arasında üretimi gerçekleştirilip, teslimata hazır hale getirilmektedir. İstenilen kilitli parke kalıbı çeşitleri aşağıda listelenmiştir. Tüm parke taşı kalıbı modellerimizi incelemek isterseniz tıklayınız. 

 

parke-taşı-kalıbı-1

05

07

Her parke taşı makinası yukarıda belirtilen taşları çeşitli sayılarda üretebilmektedir. En küçük sabit makinamız olan MG 4.2, tek seferde 12 adet kilit parke taşı, 12 adet dönel parke taşı, 20 adet diktörtgen parke taşı üretimi yapmaktadır.  Kilit parke taşı kalıbı fiyat olarak briket kalıbına oranla daha pahalıdır. Çünkü parke taşı kalıbı üretim aşaması daha zor ve daha fazla zaman almaktadır. Bu sebeple dörtlü makine briket kalıbı 1000 dolar civarında fiyatlarla başlarken, parke taşı kalıpları yine aynı makine için 1500 dolar civarında bir fiyata yapılmaktadır. Bu fiyatlarda yine yapılacak olan kalıbın şekline göre de değişmektedir.

Kilitli parke kalıbı ile makinadan tek seferde 12, 16, 26 ve 36 adet parke taşı üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayı makinenin büyüklüğüne göre yine attırılabilmektedir.

TEKNİK BİLGİLER

MONOBLOK PARKE TAŞI KALIPLARI : ÖZEL KALIP SACLARINDAN İMAL EDİLMEKTEDİR.BASKI PABUÇLARI CK45 ÖZEL MALZEMEDEN KALIP GÖZÜNE ALIŞTIRILIR.SONRA İNDÜKSİYON İLE SERTLEŞTİRİLEREK KULLANIMA HAZIR HALE GETİRİLİR.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON KALIPLAR : TASARIMI YAPILMASINA MÜTEAKİP AŞINMAYA MUKAVİM ÖZEL SACLAR KULLANILARAK ÇELİK KONSTRÜKSİYON SİSTEMİ İLE İSTENİLEN ÖLÇÜYE GETİRİLİR.BORDÜR KALIPLARI İÇİN BASKI BIÇAKLARI CK 45 ÖZEL SACLARDAN TALAŞ KALDIRARAK İŞLENDİKTEN SONRA İNDÜKSİYON İLE SERTLEŞTİRİLİP KULLANIMA HAZIR HALE GETİRİLİR.

kilitli parke taşı kalıbı

parke kalıbı