Briket Makinesi Kullanarak Beton Blok Yapma Süreci

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Beton yapıların inşası için bir beton blok gereklidir. Örneğin, bir beton duvar veya herhangi bir beton yapının inşası için temel bir gerekliliktir. Beton duvar ünitesi olarak da bilinen beton blok yapma makinesi, çimento tuğlalarının üretim sürecini kolaylaştırır.

Beton blok yapma süreci, yıllar içinde tamamen manuel bir süreçten tam otomatik bir sürece dönüşmüştür. İyi 10 blok bir saat otomatik kullanılarak 2000'den fazla bloklar saatte elle yapıyor olarak üretimde gelişme yoktur blok yapma makineleri.  

Blok yapma makinesi nedir?

Bir bloğun tasarımı, yapı tipine ve ülkeye bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, her türlü beton blok yapmak için bir blok yapma makinesi gereklidir. Bu makineler manuel veya otomatik olabilir. Bu bloklar basit olanlar, su geçirmez olanlar ve hatta özel gereksinimleri olan bloklar olabilir.

Beton blok yapma süreci

Bu üretim birimleri ya sadece beton blok yapma amaçlı olabilir ya da bazıları başka beton ürünleri de üretebilen çok amaçlı olabilir. Bu tür tesisler saatte yüksek hacimde tuğla (saatte 2000'e kadar) üretme kabiliyetine sahiptir.

Sürecin ana adımları:

  • Karıştırma:

Bu işlem önce kum, çakıl gibi tüm hammaddelerin toplanmasıyla başlar. Sonraki adım, malzemeleri bir konveyör bandına yerleştirmek üzere ilgili kutularına yerleştirmektir. Bir konveyör bant, tüm malzemenin tam miktarını ölçmek için bu ham maddenin tartım bölümüne aktarılmasına yardımcı olur.

Bunları tartma işlemi tamamlandıktan sonra, tüm bileşenlerin kısa bir süre karıştırıldığı karıştırma işlemi başlar. Bu görev için birkaç tip karıştırıcı vardır. Planet mikser ve pan mikser, verimli ve amaca hizmet eden iki popüler olanıdır.

Karıştırma işlemi kısadır, ardından miksere su eklenir. Bir miksere eklemeden önce suyun sıcaklığının ayarlanması gerekir. Bu, gerekli kimyasal ve renklendirici pigmentleri de eklemek için iyi bir zamandır.

  • kalıplama:

Karıştırma döngüsünün sonunda tüm beton, yükseltilmiş bir hazneye taşınmak üzere eğimli bir kova konveyör üzerine boşaltılır. İkinci karıştırma döngüsü aynı anda başlar. Ardından, sabit bir akış hızında betonun başka bir hazneye aktarılması gelir. Bu da birkaç kalıp astarına sahip kalıplara akar. Tuğlaların şeklinin tanımlandığı yer burasıdır.

Kalıp dolduğunda, üst kalıp kafasının aşağı inen ağırlığı kalıbı sıkıştırır. Buna hava veya hidrolik basınç ve mekanik titreşimler de dahildir.

  • Kür:

Kalıplama işleminden sonra blok paletler, otomatik bir istifleyici veya yükleyici yardımıyla bir rafa istiflenir. Bu sırayla bir dizi raya bir kürleme klinine aktarılır. Bir kürleme klin, birkaç rafı depolayabilen ve ihtiyaca göre buhar ve sıcaklığı orta derecede tutabilen kapalı bir alandır.

Raflar bir kürleme fırınına yerleştirildikten sonra, 16 santigrat derece gibi düşük bir hızda buhar verilir. Buhar sıcaklığı farklı blok tipleri için değişir. Standart bloklar 74 dereceye (Celsius) kadar, daha hafif olanlar 85 dereceye (Celsius) kadar kürlenir.

Blokların burada 12 ila 18 saat kalmasına izin verilir, ancak tüm süreç 24 saate kadar sürebilir.

Raflar, tüm paletlerin boşaltıldığı bir klin'den çıkar ve ardından zincirli konveyör bandına geçer. Bu bloklar daha sonra hizalama amacıyla bir küpten geçer ve daha sonra depolama amacıyla forkliftler kullanılarak taşınır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.