Briket Makinesi – Gelişmekte Olan Ülkelerde Artan Talep

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnşaat sektöründe tanınan iki ana kategori vardır. Bunlar ya blok ya da taş duvardır. Son zamanlarda, inşaatta taş kullanımına kıyasla blok duvar kullanımına büyük ilgi duyulmaktadır. Afrika ve dünyadaki çoğu gelişmekte olan ülke bir inşaat patlamasının ortasındadır ve bu durum inşaat ekipmanlarına talep yaratmıştır.

Blok Yapma Makinesi Blok yapma makinesinin kullanımı, özellikle dünya çapındaki inşaat projelerinin artması nedeniyle son yıllarda artmaktadır. Beton blok yapma makinesi, gelişmekte olan ülkelerde taş bloklara göre daha fazla tercih edilmesini sağlayan birçok avantaj sunuyor. Bu avantajlardan bazıları;

  • Garantili çok yönlülük; beton bloklar, yüksek yapısal mukavemet ve performans nedeniyle günlük kullanım için çok yönlüdür. Bloklar ayrıca hem iç hem de dış mekan kullanımı için çeşitli renk, şekil ve yüzey dokularında üretilebilir.
  • Daha büyük ebatlarda üretilirler ve bu nedenle standart ebatlarda kesilen taş bloklara göre çok daha az ek yeri gerektirirler.
  • Beton blok makinesi, modüler sistemlerin kullanımına izin veren ve bu beton bloklarla inşaat doğruluğu sağlayan tek tip boyutlarda bloklar üretebilmektedir.
  • Maliyet düşürme; Beton bloklar, blok yapma makinesinin üretim verimliliğinden elde edilen kullanımı nedeniyle diğer blok türlerine göre daha uygun maliyetlidir . Bu da onları gelişmekte olan ülkelerde kullanım için çekici hale getirdi.
  • Yüksek basınç dayanımı; beton blokların basınç dayanımı 10N/mm2’yi aşıyor. Bu, birçok dayanıklı duvarda kullanmalarına izin verir.

Bu Ülkelerde Talebi Artıran Beton Blok Makinasının Özellikleri Otomasyon ; beton blok makinelerinin imalatında ve yapımında yüksek düzeyde otomasyon olmuştur. Mevcut makineler, makineleri yarı otomatik hale getirmek için bir adım daha ileri gitti. Bir örnek, tüm makineyi hareket ettirmek yerine kalıplama tepsilerinin kolayca hareket ettirilebildiği makine konstrüksiyonudur.

Kontrol sistemleri; ekipman, dokunmatik ekran ara fazı ve çeşitli operasyonel işlemler için bir kodlayıcı içeren bilgisayarlı bir kontrol sistemi ile birlikte gelir. Bunlar, titreşim frekansını ve aralığını tam hassasiyetle kontrol etmeye yardımcı olacaktır. Bu, beton blok makinesinin bugün piyasadaki en güvenilir makineler arasında olmasını sağlar.

Güç tüketiminde verimlilik Devam eden yenilik ve araştırmalar, yüksek performans seviyelerini korurken yüksek enerji tasarrufu sağlayan blok yapma makinelerinin geliştirilmesine yol açmıştır. Bunun, elektrik tesisatlarının ve güç kaynağı seviyelerinin sürekli dalgalandığı gelişmekte olan ülkelerde büyük avantajları vardır.

Üretim Kapasitesi Blok yapma makinelerinin yüksek üretim kapasitesi de gelişmekte olan ülkelerde makinelere olan talebi ve beton blok kullanımının artmasını sağlayan önemli bir faktör olmuştur. Saatte yapılan kalıpların boyutuna ve kalıp sayısına bağlı olarak saatte makine çıkışı 1000 bloğa kadar çıkabilmektedir. Tüm bu olumlu gelişmeler ve özelliklerle birlikte gelişmiş ülkelerde olduğu gibi gelişmekte olan ülkelerde de blok yapma makinesine olan talep katlanarak artmaya devam edecektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.