Bims Fabrikası Kurmak İstiyorum

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bims Fabrikası Kurmak İstiyorum diyenler buraya !

Bims Fabrikası Kurmak İstiyorum diyenlerin şunu bilmesi gerekmektedir. Hammaddelerin alınması ve nihai ürünlere dönüştürülmesi sürecini gerçekleştirmek büyük bir ekonomidir. Nihai ürünlere olan daimi talep sık sık yeni imalat firmalarının açılmasına neden olmaktadır. Üretim firmalarının çoğu kendi ülkelerinde kayıtlı olmalarına rağmen ucuz iş gücü nedeniyle Çin’de fabrikalar açmışlardır. Yeni bir üretim fabrikası açmanın birçok avantajı olmasına rağmen bir sürü de dezavantajı bulunmaktadır:

Dezavantaj: Maliyetler

Bims Fabrikası Kurmak İstiyorum diyenler için fabrika açmanın en büyük dezavantajlarından biri genel giderleridir. Ürünler üreten bir firma pazarlama, malzemeler ve işgücü gibi faktörlere bel bağlamak zorundadır. Ürettikleri ürün yeni değilse benzer malları üreten diğer firmalarla rekabet etmeleri gerekir. İyi bir iş modeli yoksa bu durum genellikle düşük kar marjına neden olur ve üretim yapmak riskli hale gelir.

Avantaj: Bims Fabrikası Kurmak İstiyorum Talebi

Bir üretim fabrikasının başarısı ustaca hazırlanmış bir iş modeline bağlı olsa da imal edilmiş ürünlere olan talep her geçen gün artmaktadır. Çin ve Hindistan gibi Asya ekonomileri hareketlenmektedir ve bu ülkelerdeki günlük işçi ücretleri de artmaktadır. Bu da imal edilmiş ürünlere karşı olan talebin arttığını göstermektedir. Ürünler güncelliğini kaybetmezse ve üretim tesisleri esnek olursa işler de artmaya devam edecektir.

Dezavantaj: Hammadde Güvenilirliği

Ürünler imal eden bir firma ürünlerini üretmek için hammadde satın almak zorundadır. Firma ürünü üretmek için olan gerekli malzemeleri ya verilen fiyatlara almak zorunda ya da üretimi durdurmak zorundadır. Bundan dolayı hammadde fiyatları aniden yükselirse imalatçı firma kardan dik bir düşme yaşayabilir.

Avantaj: İş Tatmini

Üretim zor bir iş olsa da tatmin edicidir. İmalatçı hizmet veya deneyim üretmek yerine ürün yaratır. İnsanların kullanacağı ve faydalanacağı bir ürün üretmesi firma sahibine büyük bir tatmin sağlar.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.