Beton, Blok Döşeme Makinelerinde En İyisini Seçmek

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnşaatın başlangıcında kapsamlı bir analiz yapılmalıdır çünkü inşaatın temeli inşaatın ömrünü belirler. Yapımda temel hususlar arasında iklim faktörleri, su tablasının konumu, kış koşulları, don olasılığı, fırtınalar ve kuvvetli rüzgarlar yer alır. Bunları göz önünde bulundurarak, döşeme tipine yerleştirilen döşemeyi seçebilirsiniz. Bu yapılar beton temeller tarafından tutulur. Temel, blokların ve duvarın dayanacağı yerden bir beton karışımı tabakası ile kazılmış ve doldurulmuş geniş bir hendektir. Yapılan temelin niteliği, binanın özelliklerine, zemin özelliklerine ve binanın büyüklüğüne bağlıdır. Temelin amacı, duvarın kaymasını ve kademeli olarak batmasını önlemektir.

Beton karışımı, daha yüksek verim ve karışım homojenliği sağlayan kendinden yüklemeli karıştırıcılar kullanılarak hazırlanabilir. Karışım dökülür ve kalıplar çıkarıldıktan sonra bir haftalık bir süre beklemeye bırakılır.

Sertleştirilmiş blok temeller, birlikte iyi oluşturulmuş ve harçla birleştirilmiş sedir bloklara sahiptir. Aşırı iklim koşullarında, yukarıdaki komple bir levhayı destekleyen bir gövde duvar olarak uygulanabilirler. Levhayı zemin tabakasından ayırmak ve su girişini iyi bir şekilde önlemek için iyi bir malzeme görevi görürler.

Blok duvarların kullanımı da inşaatta yaygındır. Briket yapma makineleri kullanılarak yapılan bloklar su geçirmez sürekli bir levha oluşturmak için betonla zenginleştirilir ve iyi bir temeldir.

Karışım dökülürken, tüm bulamaç karışımını yerine zorlamak, tüm hava ceplerini ortadan kaldırmak ve malzemenin sertleşmesinden önce boşlukların tamamen giderilmesini sağlamak için vibratör ekipmanı kullanılır. Yağmur suyu drenajı hem dayanıklı hem de dayanıklı beton borular kullanılarak yapılabilir.

Doğru ve uzun ömürlü borular elde etmek için imalatlarında özel boru yapım makineleri kullanılmaktadır. Bu borular ayrıca Kafes kaynak makineleri kullanılarak yapılan dairesel tel kafesler kullanılarak sertleştirilir .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.