Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İkinci el briket makinası, daha önce kendi ürettiğimiz yada diğer briket makinası üreticilerinin üretip sattığı, alan müşterinin belli bir süre kullanıldıktan sonra çeşitli sebeplerden dolayı satmayı düşündüğü briket makinalarını kapsar.  İkinci el briket makinaları fiyat olarak sıfır briket makinalarına oranla daha az maliyetli olmakla birlikte özellikle diğer firmaların ürettiği briket makinaların ikinci el satışlarda bazı riskler taşımaktadır. Bu riskler ikinci el briket makinalarının daha kısa sürede arıza vermesi ve garanti kapsamında olmadığı için ek masraflar ortaya çıkabilmesidir. Ayrıca üretici firmanın kullandığı malzemeye göre ikinci el briket makinalarında yedek parça temini konusunda da sıkıntılar yaşanabilmektedir.

İkinci el briket makinası satışı konusunda Mussan Group olarak izlediğimiz metod şu şekildedir; piyasada elindeki briket makinasını satmak isteyen briket makinası kullanıcıları ile görüşüp anlaşarak elindeki ikinci el briket makinasını satın alıyoruz. Bu makinanın tadilatını ve boyasını yaparak mümkün olduğu kadar bir iyileştirme yaparak fiyatlandırıp satışa çıkarıyoruz. İkinci el briket makinaları satışında fiyatlarımıza montaj dahil değildir montaj ücreti daha sonra belirlenmektedir. Ayrıca ikinci el briket makinalarında yalnızca 6 ay garanti verilmektedir.

İkinci el briket makinası sektöründe müşteriler alım yaparken her ne kadar şüphe ile yaklaşsalarda gelişime açık bir pazardır. Çünkü bu alanda az kullanılmış ve maliyeti çok düşük fırsat alımı yapma imkanı Türkiye piyasasında mevcut. Bunun sebebi, briket üretimi işine girmiş fakat daha sonra karar değiştirerek başka bir iş alanına geçmiş kullanıcıların bolluğu ve ülkemizdeki krizlerin, değişen ekonomik koşulların üreticileri işletmeyi kapatmaya yada başka bir iş koluna geçmeye zorlamasıdır. İkinci el briket makinası sektörü bu şekilde bazı üreticilerin sıkıntılı ekonomik durumunu birazda olsa kurtarmasına yardımcı olurken, bir taraftan da bu sektöre ilk defa giriş yapmak isteyen girişimcilerin çok daha düşük maliyet ve daha az risk alarak giriş yapmasına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde tecrübe kazanan üretici gelişen Pazar şartlarına göre yine elindeki makinayı ikinci el olarak satıp, elde ettiği gelirin üzerine bir miktar daha ekleyerek yeni üretim bir briket makinası temin edebilir.

Talep

 

Formu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.